Nabídka lekcí

Hatha jóga

Lekce je zahájena a zakončena relaxací. Přes průpravné cviky se přejde k ásanám. Důraz se klade na dech a výdrž v každé pozici. Mezi pozicemi jsou aplikovány krátké pauzy (mezirelaxace) pro zklidnění, kdy pozice zde doznívá a zvyšují se její účinky. Vhodné pro začátečníky.

Hatha jóga Flow

Styl jógy vycházející z hathajógy využívající spojování pozic v závislosti na dýchání do sestav ve stylu vinyasa jógy. Vhodné pro začátečníky.

Vinyasa Flow jóga

Dynamický styl jógy závisející na propojení dechu a pozic do ucelených sestav. Propojení těchto dvou prvků zde má primární význam. Cvičení přináší silné prokrvení, prokysličení a prohřátí celého organismu, rozdmýchává vnitřní energii těla a v konečném důsledku vede k celkové regeneraci organismu. Systém je jemný a nevyžaduje příliš svalové síly a ohebnosti.

Jóga pro děti a Teen jóga

Lekce dětské jógy přizpůsobujeme věku a tím pádem i možnostem dětí. Cvičení obohatíme vyprávěním příběhů a tím vtáhneme děti na chvilku do jiného světa a podporovat jejich fantazii. Lekce nejsou jen o prvcích jógy, ale i o relaxaci, veselé zábavě, hře a dotyku. Děti velmi vítají lehké masážní doteky například na záda, chodidla. Jóga pomáhá rozvíjet fyzickou, psychickou i duševní stránku dítěte, srovnat fyzické dysbalance (skolióza), trénuje soustředění a koncentraci. Každá lekce trvá 45 minut a lekce se postupně rozvíjejí dle schopností dětí.

Fit Jóga

Fit Jóga je lekce, ve které se střetává silové pojetí jógy s novodobými směry cvičení jako je cvičení s vlastní vahou těla či funkční trénink. Návštěvníci Fit Jógy nejen že posílí oslabené svaly, ale protáhnou i zanedbávané zkrácené svalstvo. Závěrem každé lekce je několikaminutová relaxace pro uvolnění a uvědomění si vlastního těla. Lekce Fit Jógy jsou určeny pro jedince, kteří vyhledávají zpestření své pohybové aktivity. 

Jóga pro muže

Jóga není jen pro ženy! Naopak, dříve byla jóga předávána pouze v mužské linii, aby muži získali dostatečnou zdatnost, sílu i pružnost, a zároveň rovnováhu a nadhled. I když se nedotknete rukama země, jóga posílí Vaše tělo, protáhne zkrácené svaly, otevře ztuhlá ramena a pomůže Vám zpracovat nahromaděný stres. Vhodné jako doplněk pro sportovce i jako návrat k fyzické kondici pro déle neaktivní muže.

Jógové kurzy pro začátečníky i pokročilé

Chcete-li se naučit základům jógy, seznámit se s dýcháním a pránájámou, naučit se pracovat s pozorností, nebo chcete-li rozvíjet svou jógovou praxi, přihlaste se do jógových kurzů.