Restorativní jóga

31.01.2019

Přijměte naše pozvání na lekci restorativní jógy, která bude realizována 1. 3. 2019 od 18.00 a působí celkově na ozdravení těla i mysli.
Zvláště může pomoci v období, kdy potřebujeme omezit stres a únavu, které jsou důsledkem našeho rychlého či napjatého způsobu života. Také nám může pomoci při rekonvalescenci po nemoci, zranění, nebo dokonce překonat slabší emoční depresi a úzkosti, které jsou způsobené traumatickými událostmi, jako jsou rozvod, ztráta zaměstnání nebo smrt blízkého milovaného člověka.
Pravidelná praxe restorativní jógy posílí naše tělo a budeme odolnější nemocem spojených se stresem.
Mnoho pozic je podobných běžným jógovým ásanám, ale jejich provádění je pomalejší, setrvává se v nich i několik minut a využívá se podpory pomůcek, aby se tělo i mysl cítilo pohodlně. Použití pomůcek má svá pravidla a principy.
Restorativní jógu není vhodné praktikovat např. při silné apatii, nečinnosti, lenosti či hluboké depresi, jelikož může tento stav ještě prohloubit. V tomto případě je vhodná více aktivnější praxe jógy, aby se podpořil aktivní princip v nás, nicméně opět záleží na konkrétním stavu člověka.